Solary Rzeszów

Pojęcie nieograniczonej i wolnej energii naturalnie przyciągnęło zainteresowanie świadomym ekologicznie i oszczędnym wykorzystaniem paneli słonecznych, aby zaoszczędzić pieniądze i środowisko. Możesz rozpocząć i wejść na ten świat, budując własne panele. Musisz  Solary Rzeszów skorzystać z przewodnika i zestawu, który ułatwia obsługę instrukcji i zawiera filmy wideo jako pomoc. Musisz zrobić swoje badania, aby sprawdzić, co dla Ciebie działa. Kiedy są używane prawidłowo te zestawy są świetną okazją do nauki i pomagają zasilać proste urządzenia. Coraz więcej zestawów trafia na rynek, ponieważ ogromny popyt na tę trasę prowadzi do produkcji energii. Dla tych, którzy jeszcze nie chcą iść, jest to dobry początek. Techniki wytwarzania energii słonecznej są ulepszane, więc teraz nie można robić znaczących inwestycji. W rzeczywistości, jak ujawniono w brytyjskich mediach w lutym 2010 r., Naukowcy odkryli plastik, który może przechowywać i uwalniać energię i może spowodować przestarzałe baterie.

Solary Rzeszów

Zaoszczędź pieniądze dzięki panelom słonecznym, które budujesz

Panele słoneczne to kolekcja ogniw słonecznych Solary Rzeszów połączonych razem. Produkują prąd elektryczny, gdy są uderzone światłem słonecznym. Chociaż ogniwa słoneczne wytwarzają minimalną energię elektryczną indywidualnie, grupowane razem generują znacznie więcej. Możesz zaoszczędzić pieniądze, budując je raczej niż kupuj je prefabrykowane. Możesz łatwo kupić ogniwa słoneczne, które połączysz razem, aby udostępnić panel online. Możesz kupić dobrej jakości komórki pełne lub komórki o niższej jakości, które są tańsze, ale są w jakikolwiek sposób skażone. Pre-zakładkowe komórki ułatwiają okablowanie. Możesz zaoszczędzić nawet pół do trzech czwartych kosztów, jeśli sam panel zostanie porównany z premade panelem. Jeśli kupisz drewno i pretabowane komórki, panel może kosztować nieco ponad 100 USD dla małego systemu dla kilku małych urządzeń. Jeśli użyjesz drewna złomowego dookoła i zakleszkuj komórki, koszt może wynosić poniżej 100 USD na panel. Potrzebujesz podstawowych narzędzi, które można nabyć w lokalnym sklepie sprzętu. Potrzebny byłby również kauczuk silikonowy, kleje drzewne i okablowanie, nożyce do drutu, drutówki, lutownice i lutownice. Jeśli chcesz zasilić cały dom, koszt będzie strome.

Solary Rzeszów

Elektrownia słoneczna wytwarza energię elektryczną, wykorzystuje baterie do przechowywania zasilania i kontrolera ładowania, aby regulować moc wytwarzaną przez ogniwa zamontowane na odpornej na warunki pogodowe obudowie i naładować akumulatory, a także przekształcić prąd przemienny z baterii na prąd Solary Rzeszów zmienny Elektryczność używana w domu. W bardzo prostym systemie nie można również używać kontrolera ładowania i po prostu przymocować panel do baterii. Jednakże, kontroler ładowania napełni baterie, gdy zasilanie zostanie zużyte, aby zapewnić ich pełne naładowanie. Są dwa typy falowników: Modified Sine Wave i True Sine Wave. Prawdziwa Sine Wave jest bardziej kosztowna, ale potrafi dokładnie odwzorować prąd prądu elektrycznego i jest warta kosztu, w zależności od Twoich potrzeb. Systemy solarne mogą używać standardowych, szczelnie zamkniętych kwasowych kwasów ołowiowych 12 V, używanych także w samochodach. Jeśli tylko chcesz zasilać kilka bardzo małych elementów, możesz rozważyć inne rodzaje baterii, które mają lżejsze ciężary. System może być dostatecznie silny, aby zasilić dom, lub na tyle ograniczony, aby zasilać jedno urządzenie lub kilka. Koszt i wyrafinowanie potrzebnych materiałów różnią się w zależności od wielkości domu. Najprostsze systemy mają ograniczone zastosowania.

Zrób to sam, kolektory słoneczne

Liczba potrzebnych paneli słonecznych zależy od Twoich intencji. Rachunek energetyczny dostarczy ważnych informacji do obliczeń. Rachunek wskazuje, ile Solary Rzeszów energii elektrycznej jest obecnie używana, którą należy wykorzystać, aby dowiedzieć się, ile kWh zużycia energii potrzebnej do produkcji paneli.

Drugim ważnym czynnikiem jest wartość izolacji. Panele słoneczne wymagają pewnego natężenia światła słonecznego. W przypadku niskiej intensywności, zmniejszy to moc, jaką mogą wygenerować. Intensywność zmienia się w ciągu dnia iw ciągu roku. Lokalizacje mają wartości izolacyjne i należy znać wartość izolacyjną Twojej lokalizacji. Mapy tych wartości są dostępne online. Za pomocą tego pomiaru można po prostu podzielić kWh energii elektrycznej, którą trzeba codziennie wytwarzać przez wartość izolacyjną, aby określić, co jest potrzebne do paneli. Jednak dla dokładności musisz pamiętać, że zawsze jest utrata konwersji. Generalnie ta strata wynosi około 25 procent. W związku z tym musisz zwielokrotniać to, co ostateczna liczba okazuje się wynosić o 1,25, aby uwzględnić tę stratę konwersji. Teraz, kiedy masz na co dzień wymaganą moc cieplną dla izolacji i efektywności, będziesz wiedział, jaka powinna produkować panele słoneczne. Aby określić, ile paneli słonecznych jest potrzebnych, dzielimy moc obliczoną przez moc wyjściową pojedynczego panelu. Mapy słoneczne, które wskazują na średnie słońce w różnych obszarach, są przewodnikiem. Jeśli panel słoneczny znajduje się w obszarze z podwójnym Wynik, może wytworzyć dwukrotnie energii elektrycznej z tego samego panelu wielkości. Jeśli mieszkasz w miejscu o niskim wyniku, potrzebne będą większe lub większe panele słoneczne w celu uzyskania wymaganej energii elektrycznej. Jak zbudować kolektory słoneczne Aby zbudować własne panele, konieczna jest wiedza o różnych ogniwach słonecznych. Dostępne są dwa rodzaje ogniw słonecznych. Najbardziej wydajnym typem jest komórka monokrystaliczna. Jest to kosztowne, ale zapewnia najwyższą wydajność energetyczną i trwa dłużej. Komórki polikrystaliczne wytwarzają mniej energii; Ale są tańsze. Prosty system można zaprojektować stosunkowo łatwo. Po podjęciu decyzji o rodzaju komórek, które chcesz zbudować, sklejając je i mocując na mocnej płycie i okabluj je. Gruby kawałek sklejki może służyć jako podkład. Schemat połączeń dołączonych do zakupionych komórek wskazuje różne napięcia, jakie mogą wytwarzać. Zdecyduj się na napięcie, a tym samym komórki potrzebują go do produkcji. Następnie, układaj komórki w prostokącie, aby uzyskać rozmiar, jaki potrzebujesz do płyty tylnej. Po prawidłowej wielkości i grubości deski rozdzielczej można na niej zamontować ogniwa słoneczne. Są one mocowane za pomocą uszczelki silikonowej. Zastosuj kałdkę do środka tylnej części każdej komórki, a następnie rozplanuj wszystkie komórki w wybranym układzie i przyklejaj każdą komórkę na miejscu. Następnym krokiem jest połączenie komórek razem w celu utworzenia panelu. Jeśli kupiłeś pretabowane komórki, musisz połączyć karty. W przeciwnym wypadku, zanim zajmie się komórkami, musisz połączyć karty.

Solary Rzeszów

Jeśli planujesz używać regulatora ładowania, nie potrzebujesz diody, która zapobiega przepływowi prądowemu z powrotem do panelu z baterii, gdy nie ma światła słonecznego. Ale, jeśli planujesz przymocować komórki do akumulatora, możesz chcieć za pomocą diody. Gdy proces zostanie zakończony, należy zamknąć panele w strukturze odpornej na czynniki atmosferyczne. Materiał przezroczysty może być używany do przezroczystego pokrycia, dzięki czemu światło słoneczne może uderzyć w komórki. Wolna Solary Rzeszów ilość uszczelnień uszczelnia obudowę. Twoja jednostka jest kompletna i jest gotowa do umieszczenia na dachu lub podłożu, na którym zdecydowałeś się. Obudowa może być wykonana z różnych materiałów. Najprostszym materiałem jest drewno i prosty system opisany tutaj nie będzie potrzebował niczego innego. Wymiary obudowy będą zależały od liczby paneli, które mają zostać użyte. Przezroczysta krawędź będzie musiała zostać odpowiednio przycięta. Wewnątrz obudowy komórki będą przymocowane do kawałka drewna lub materiału. Drewno cięte w celu wykonania obudowy wymaga skręcenia. Oczywiście trzeba wywiercić otwór, aby przewody opuścić pudełko z dołu obudowy. Drewniany panel z dołączonymi ogniwami słonecznymi zostanie wklejony do pojemnika. Przezroczystą górę należy umieścić na górze pojemnika. Złącze może być lutowane na końcu przewodów zależnie od tego, do jakiego panelu będzie podłączony. Płytę można testować przez podłączenie woltomierza do panelu w bezpośrednim świetle słonecznym. Eksperyment z energią słoneczną może wtedy rozpocząć się i pokazać, jak zaoszczędzić pieniądze dzięki panelom słonecznym, które budujesz.